אנא המתן..

"לכל אריח פורצלן, יש מדרגה מפורצלן"

(יואל, פסוק א’)

אודות

מי אנחנו אומנות הפורצלן ?

ובכן אומנות הפורצלן זה סיפור הצלחה של איש אחד ושמו יואל שלום שהחל דרכו משנת 1980 למד מקצוע אחד ואיתו נשאר עד עצם היום הזה: תכנון ייצור והרכבת מדרגות, אז בשנות השמונים, המבוגרים בינכם בוודאי זוכרים, היו מייצרים מדרגות מוזאיקה שהיה תהליך ייצור ארוך מאוד ודרש כושר גופני “קרבי” שכלל יציקות תערובות מוזאיקה ולאחר ייבוש והשפרה היה שלב הליטוש והברקה במכונות כבדות. כבר אז לא היה תחליף לאיכות המדרגות של יואל.

באתר זה הקדשנו בגלריית העבודות שלנו גם תמונות של מדרגות מהתקופה ההיא, נוסטלגיה שאולי תחזור ושצולמו בימים אלו. בזמנו הכירו את יואל כ “יואל מדרגות” לקוחות רבים מכל קצוות הארץ היו מגיעים במיוחד אליו, מבצעים הזמנה חודשים מראש בכדי לזכות לכך שמדרגות ביתם יהיו מיוחדות ואיכותיות.

אבל היום הסיפור קצת שונה, אומנם תכנון המדרגות לא השתנה, אבל המדרגות כן ועוד איך. היום והכוונה בשנים האחרונות נכנס לשוק הישראלי ריצוף הגרניט פורצלן שאין מה להשוות לגבי האיכויות שבו: חומר קשה במיוחד שמקנה לו עמידות בפני שחיקה הרבה יותר מכל שיש שאתם מכירים בין אם זה ריצוף פנים ובטח אם זה ריצוף חוץ וכשאני אומר הרבה הכוונה פי 10 עמיד יותר.

שמכיר את החומר יכול להבין שבאופן מעשי משטחי ריצוף גרניט פורצלן יכולים לשרוד מאות בשנים ואני לא מגזים, מבלי להיפגם ברבות השנים. בנוסף, נתברכנו במבחר עצום של דוגמאות ועיצובים של אריחי גרניט פורצלן מלוטשים, מבריקים, מחוספסים, מזוגגים בדמוי אמיתי לחומרים שונים החל מסוגי שיש שונים, אבן טבעית, ציפחה, פסיפס, אבן קיסר, שיש קיסר ואפילו בדמוי פרקט עץ ופורמייקה וכל זאת בזכות הטכנולוגיה של ימינו.

נקודת התורפה של גרניט פורצלן לעומת שיש למדרגות

נקודת התורפה של אריחי גרניט פורצלן, בניגוד למשל משיש ואו מוזאיקה, שלאריחי גרניט פורצלן אין פרט מדרגה תואם לכל דוגמת אריח בעיה בעייתית שעולה בכל פעם שצריך להתאים בין משטחי ריצוף למדרגות. ואני אתן דוגמה: החלטתם להשקיע הרבה כסף בשיפוץ הבית או בבניה חדשה ואתם צריכם לרצף שני מפלסים בין הסלון לפינת אוכל שביניהם שתי מדרגות ואולי מהלך מדרגות בין קומת הכניסה לקומה העליונה. איזה מדרגה תניחו בין המפלסים?.

בעיה, מה עושים, מתחילים להתלבט: או שמוותרים על אריח שמאוד מצא חן בעינכם ובוחרים אריח שדומה לאיזה שיש שאתם מכירים או שמעתם עליו, או שמשתמשים במעין סף/פרופיל אלומיניום מכוער שמקשר בין חתיכות אריחים בכדי ליצור מדרגה. ובכנות ללקוחות רבים וביניהם אדריכלים ומעצבים “קשה לחיות” עם החלטות מסוג זה. כי מה לעשות לכולנו יש נטייה להגיע לשלמות.

איך פתרנו את הבעייה מהיום לא צריך שיש למדרגות - רק גרניט פורצלן

כתוצאה משינוי הכיוון שחל בענף הריצוף הוקמה חב’ “אומנות הפורצלן” בניצוחו של יואל שלום שפיתח שיטה חדשה בשנת 2000 אשר נתנה מענה מיוחד במינו לנושא – מדרגת גרניט פורצלן שהינה מוצר הדגל של החברה. בעזרת ניסיונו הרב וטכנולוגיה חדישה אשר נבנתה במיוחד לקטגוריה זו הכוללת משורי יהלום מיוחדים, כרסומי יהלום לעיבוד קנטים, תבניות מיוחדות ודבקי אפוקסי עמידים בכל תנאי מזג אויר.

הגענו לתוצאה המיוחלת של מדרגה איכותית בטיבה ובעיצובה אשר מתאימה לכל סוגי האריחים הקיימים היום בשוק. באתר שלנו אומנות הפורצלן תוכלו לצפות במבחר תמונות של מהלכי מדרגות שביצענו מגרניט פורצלן. ובנוסף קטגוריית “שרטוטי חתכים” למדרגה טיפוסית.

שיפוץ מדרגות שיש ומוזאיקה ישנות

רבים מבין אלו שבחרו לשפץ ביתם מרצפים אריחי גרניט פורצלן ישירות ע”ג הריצוף הישן ע”י שימוש בדבק קרמיקה לסוגיו שזו בחירה נוחה, מהירה ופרקטית.

אך לידיעתכם בשונה ממדרגות אחרות מדרגות “אומנות הפורצלן” תוכננו בצורה כזאת שניתן ליישמם גם בהדבקה בדבק קרמיקה ע”ג מדרגות ישנות וגם בבניה חדשה ע”ג שיפועי בטון (ראו באתר בקטגוריית “שיפוץ מדרגות“) ובכך לחסוך משמעותית את הטרחה, הלכלוך וההוצאה הכספית הלא מבוטלת הכרוכה בפירוק המדרגות הישנות.
תקן וחישוב מדרגות
הנוסחה לחישוב מדרגות: פעמיים הרום (גובה המדרגה) ועוד השלח (עומק המדרגה) צריך להיות בתחום שבין 61 ל 63 ס”מ. הנוסחה נובעת משיקולי הנדסת אנוש לצעד נוח לביצוע בעליה ובירידה. לא נהוג לחרוג מרום נמוך מ 15 או גבוה מ 19 ס”מ.

מדרגות עץ

עצים משובחים המתאימים במיוחד למדרגות ולאזורי אקלים שונים בעולם לצערנו בארץ לא מתאימים. סוגי עצים: מהגוני ברזילאי, אגוז ברזילאי,אלון צרפתי,מייפל קנדי,אגוז אמריקאי,בוק יוגסלבי,אירוקו,דוסיה,וונגה ועוד דורשים טיפול שוטף במקרה הטוב.
עיוותים וחריקות במקרה הרע.


עץ על מערכות פלדה ואו ע”ג מדרגות בטון ושיש:
בחיבור בין עץ (מסוגים שונים) “העובד” עקב יובש, לחות, חום, קור משתנים, , לא ניתן להשיג תוצאות מרשימות בשילוב שקט וחוזק בין סוגי הקונסטרוקציות לבין העץ. הרעשים והחריקות קיימים ומתגברים ברבות הימים, אין דבר כזה מדרגות שקטות.

לוח מדרגת עץ עובי של 18 מ”מ לא נותן פתרון אידאלי לטווח ארוך, ולוח מדרגת עץ עובי 50 מ”מ עבה מידי ולא מתאים להדבקה ע”ג מדרגות קיימות, בשתי הדוגמאות איכות המדרגה נפגמת ורעש החריקות מתגבר ברבות הימים. לעומת זאת ישנם מדרגות עץ גרניט פורצלן במראה ובתחושה לעץ מסוגים שונים, בעמידות לעד ובאחריות!

מעקות זכוכית ומדרגות פורצלן

הבחירה במעקה זכוכית מחוסמת התחיל לתפוס תאוצה בשנתיים האחרונות ובצדק. התוצאה שמתקבלת בחדר המדרגות מהממת ואינה מאפילה על יופיים של המדרגות ושני המוצרים מקבלים את תשומת הלב לייחודיות שלהם. גם במחלקת ייצור המעקות הושקעה מלאכת מחשבת כיאה למפעל אומנות הפורצלן בה עובד צוות מקצועי משלב התכנון ועד ההתקנה בבית הלקוח. במחלקת המעקות ניתן לקבל הצעות מחיר לסוגים שונים של מעקות זכוכית מחוסמת : בעוביים שונים, זכוכית שקופה או אקסטרה קליר במראה חלק, או בשילוב צריבת חול אומנותית. התרשמתם לטובה? צרו קשר נשמח לעמוד לשרותכם! רוצים לשאול עלינו? פנו לאולמות התצוגה המובחרים בהם חיפשתם אריחי גרניט פורצלן בניהם: חזי בנק, נגב קרמיקה, קרמיקה מודי, אלוני, חרש קרמיקה, ויא ארקדיא, סופר קרמיק ועוד…

 
דילוג לתוכן