אנא המתן..

"לכל אריח פורצלן, יש מדרגה מפורצלן"

(יואל, פסוק א’)

הסברים והמלצות

פרויקטים מדרגות הסברים והמלצות

אם אתם בונים או משפצים את ביתכם הפרטי, אם אתם קבלני שיפוצים, אם אתם אדריכלים ומעצבים.

חשוב שתדעו, יש פתרון לבעיית התאמת מדרגות לריצופי גרניט הפורצלן השונים המשווקים בישראל.כאן באתר ישנם דוגמאות של פרוייקטים שבהם ביצענו מדרגות מגרניט פורצלן, גם בדף הפייסבוק שלנו ניתן להתרשם מעבודות שלנו תחת השם:  יואל מדרגות פורצלן שלום.

 

header6

 

ייצור מדרגות באומנות הפורצלן

טכניקת ייצור המדרגות שלנו נעשית במפעלנו, מפעל בו השקענו ציוד מתוחכם המסוגל להתמודד עם כל הקושי בעיבוד חומר גרניט הפורצלן , כידוע גרניט הפורצלן הינו חומר קשה מאוד וכלי העיבוד שלו הינם כלי יהלום כגון משורים, כרסומים, משחזות וכדומה…

דגם ועיצוב המדרגה שפיתחנו מתאים בנוסף להרכבה בבית חדש גם להדבקה ע”ג מדרגות ישנות כגון מדרגות שיש, מדרגות עץ, מדרגות מתכת. טכניקה זו חוסכת זמן יקר, הריסה מיותרת של המדרגות הקיימות, פינוי פסולת של המדרגות הישנות וכמובן כסף.ישנם גם מספר דגמים של מדרגות אצלנו.

לכן, הפטנט שאנו מציעים מאפשר לכם לבחור כל אריח שתרצו, אריחים גדולים, אריחים קטנים, אריחים דמוי שיש, אריחים דמוי פרקט, ואנו ניצור עבורכם מדרגות תואמות לריצוף שבחרתם, כל המדרגות המופיעות בתמונות האתר שלנו ובדף הפייסבוק הינם מדרגות מגרניט פורצלן.כך שאין צורך בשימוש במדרגות שיש חברוני או מדרגות משיש חלילה, מדרגות שיש טורקי ולא שיש ביר זית ולא שיש שי גריי אפור.

תכונות החומר גרניט פורצלן בניגוד לכל סוגי השיש אינו נשחק ברבות השנים, אינו סופח כתמים, אינו מוציא כתמים, גרניט הפורצלן לא מתפורר עם הזמן כמו השיש. בהמון פרוייקטים חיפינו מדרגות שיש מסוגים שונים שיתבלו עם השנים.

 

header2

 

כיצד אנו פועלים:

ראשית אנו מגיעים לשטח להתרשמות ראשונית ולהצעת מחר. אם זו בניה חדשה אנו בוחנים את חדר המדרגות, מודדים גבהים בין מפלסי הקומות ומוודאים התאמה לתוכניות הבניין. באם זה שיפוץ בית אשר קיימות בו מדרגות ישנות, אנו בוחנים ראשית אם ניתן לשדרג את תוואי מהלך גרם המדרגות, וליצור מדרגות נוחות לשימוש. כגון הימנעות מתכנון מדרגות משולשות במידת האפשר ואו מדרגות צרות מידי ואו גבהים שונים בין המדרגות.

לרוב מומלץ לפנות אלינו בטרם הנחת ריצוף בשטחי המגורים ע”י הרצף בכדי שיהיה תאום בין בעלי המקצוע המשתלבים בניהם. טכניקת ההדבקה שומרת גם על הגבהים בין המדרגות למשטחי הריצוף מאחר ועובי הדבקת המדרגות והריצוף זהים לרוב.

 

המלצות לאלה המשפצים והמרצפים בהדבקה ע”ג ריצוף קיים:

יש לבצע מדידה (מ”ר) אורך ורוחב של כל שטח הרצפה כולל קירות ומחיצות ולהוסיף 10% יותר בחישוב הכללי. למי שביתו רחב מימדים יכול בהחלט לרכוש אריחי גרניט פורצלן גדולים החל 80X80 ס”מ או 60X120 ס”מ או 100X100 ס”מ. למי שביתו צר מימדים מומלץ לרצף באריחים של 60X60 ס”מ מה שייתן תחושה של מרחב כתוצאה ממראה של הרבה אריחים.

דבר נוסף, יש לבחון את איכות פני הריצוף הישן אם קיימים קימורים ואו שקיעות, אם יש היקוות מים במקום מסוים, אם מרצפות הישנות לא שקועות ורופפות.

אם וכאשר נמצא כי פני הריצוף הישן “עקום” ישנה טכניקה ליישור ופילוס שטח ע”י שימוש ב”מיידא מתפלסת”

* מומלץ גם לבדוק ייתכנות של רטיבות מתחת לריצוף הישן ע”י פירוק 1 או 2 מהמרצפות הישנות

* לפני ריצוף בהדבקה זו הזדמנות טובה לבצע שינוי/החלפה של צנרת מים ואו חשמל, הוספת שקעים ונקודות מים במידת הצורך.

 

המלצות לאלה המשפצים והמרצפים המבקשים לעקור את הריצוף הישן:

ראשית זה בהחלט יכולה להיות החלטה טובה אך היא חובה בתוכה יותר “בלגן” ויותר יקרה.

* במקרה זה מומלץ להחליף את חול המילוי באם קיים, במילוי סומסום.

* זו גם הזדמנות טובה לבצע עבודות איטום

* זו הזדמנות טובה לבצע שינוי/החלפה של צנרת מים ואו חשמל, הוספת שקעים ונקודות מים במידת הצורך.

* זו גם הזדמנות טובה לבצע הכנה לחימום תת רצפתי.

 

הכנת שטח הריצוף והמדרגות הישנות  ושימוש בחומרי הרכבה:

בהדבקה על ריצוף קיים לרוב מפרקים את הפנלים סביב ומהמדרגות, במקרה של ריצוף “עקום” מבצעים פעולת פילוס כפי שהוזכר קודם ע”י “מיידא מתפלסת” אם הריצוף הישן חלק מאוד יש לצרוב את המשטחים ע”י חומצת מלח ואו ליטוש גס.

חומרים:

דבק קרמיקה בד”כ מגיע בשקים בייצור של חברות שונות כגון: כרמית,בונד BG, שרפון ועוד

לכולם יש כמה סוגי דבקים המיועדים לעוביים שונים לפי הצורך. (יש להתייעץ עם קבלן הריצוף המבצע).

 

הכנות לריצוף על ע”ג מצע סומסום:

* מומלץ לפזר חומר כנגד נמלים במילוי הסומסום.

* מומלץ להשתמש בתערובת טיט מוכן אשר מחוזק ע”י תוסף חיזוק ומלט לבן/שחור במינון הנכון.

 

פריסת ריצוף:

פריסה של ריצוף הוא שלב מוקדם וחשוב בתכנון המאפשר לכוון את קוי האורך והרוחב ביחס למדרגות ואו הקירות בהתאם לגודל האריחים והפוגות בניהם, סוף מעשה מחשבה תחילה ייתן את המראה הטוב ביותר בפריסת הריצופים, ניתן לבצע זו בשטח או לבקש זו מאדריכל/ית תוכנית מפורטת. 

 

גבהים של ריצוף:

לרוב הרצפים חוזרים לגובה המפלס הישן לאחר עקירה של הריצוף הישן, מומלץ לחזור לגובה הריצוף + 1 ס”מ למעלה מה שיתאים בהמשך לגובה המדרגות הפורצלן החדשות המודבקות על המדרגות הקיימות

שאותן אין צורך לפרק.

 

פנלים / שיפולים :

פנלים יוצרים מאותם אריחי גרניט פורצלן שרכשתם ובאפשרותכם לקבוע את גובה הפנל כרצונכם, אנו ממליץ על גובה 4 או 5 ס”מ (ניתן למחזר שאריות אריחים לפנלים)

למרות ואולי בגלל שלרוב גובה הפנל הוא 7 ס”מ, בהזמנת פנלים למדרגות אנו חותכים אותם בגובה 5 ס”מ ומעגלים את החיתוך לבל יישאר חד.

* מומלץ להרכיב את הפנל כך שחצי עוביו שקוע מתחת קו הטיח ובקיר גבס צמוד ככל האפשר, גם אם צריך להדביק עם סיליקון מסוג סופר 7 ואו שווה ערך

 

הנוסחה לחישוב מדרגות:

פעמיים הרום (גובה המדרגה)  + השלח (עומק המדרגה) צריך להיות בתחום שבין 61 ל 63 ס”מ.

הנוסחה נובעת משיקולי הנדסת אנוש לצעד נוח לביצוע בעליה ובירידה.

לא נהוג לחרוג מרום נמוך מ 15 או גבוה מ 19 ס”מ.

גובה רום 14 ס”מ עומק שלח 33-35

גובה רום 15 ס”מ עומק שלח 31-33

גובה רום 16 ס”מ עומק שלח 29-31

גובה רום 17 ס”מ עומק שלח 27-29

גובה רום 18 ס”מ עומק שלח 25-27  עומק שלח פחות מ-27 ס”מ מחייב אף מדרגה

 

חברתנו תשמח לייעץ לכם בכל הקשור למדרגות גרניט פורצלן ויתרונם על מדרגות משיש, עץ, מתכת וכו'
בברכה, יואל שלום,
מנהל ובעלים
050-5405161

דילוג לתוכן