אנא המתן..

"לכל אריח פורצלן, יש מדרגה מפורצלן"

(יואל, פסוק א’)

מאמר : צדרגות פורצלן

מדרגות פורצלן ,יש דבר כזה! פה בישראל

אני רוצה לספר לכם חבריי המעצבים וגם המשפצים, הבונים ובכלל בעלי המקצוע בענף הבניה.

מאז העידן החדש בחיפויים וריצופים מגרניט פורצלן.

נתברכנו במבחר עצום של דוגמאות גרניט פורצלן בשלל צבעים ובדמוי חומרים שונים אבל עקב האכילס של ריצופים אלו התבטא כאשר נדרשנו לתכנן מדרגות , שלא כמו בריצוף שיש שישנם בדרך כלל מדרגות תואמות או ריצוף מוזאיקה בזמנו.

בעידן ה”הריצופים החדש” הבעיה במציאת פתרון מניח את הדעת הפך לאתגר לא פשוט ודרש תחכום עיצובי שלא תמיד היה מושלם.

ולמה אני משתף אתכם בסיפורי, ובכן המקרה שקרה הוא שבאקראי פגשתי באירוע חברתי חבר למקצוע וכמו כולם נושא השיחה גלש לתחום העיסוק המשותף ובאותה שיחה העליתי בפניו את ההתלבטות שלי בבחירת ריצוף פורצלן בפרוייקט שתכננתי בשל בעיית המדרגות והוא שלף לי פתאום כרטיס ביקור של חב’ אומנות הפורצלן שתחום העיסוק שלה הינו מדרגות בכלל ומדרגות פורצלן בפרט והוסיף.. ת’שמע הייתי בתערוכה בגני התערוכה בת”א והכרטיס הזה היה תקוע בווישר השימשה הקדמית של מכוניתי.

חשבתי לעצמי נו… טוב עוד “מומחים שמנסים להמציא את הגלגל” תחבתי את כרטיס הביקור לכיס ואמרתי תודה בבוקר למחרת בטרם פגישת עבודה עם מנהלי הפרוייקט הנ”ל
החלטתי בכל זאת לעשות ניסיון ולהתקשר למספר הטלפון המופיע על כרטיס הביקור שנתן לי החבר, בכל זאת הייתי חייב לתת תשובה מספקת והחלטית על נושא בחירת הריצופים והמדרגות לפרוייקט.

להפתעתי ענה לי אדון בשם יואל שבשיחה איתו הבנתי שיש לי עסק עם בעל מקצוע מהמדרגה הראשונה ששטח בפני שיטות עבודה ושכנע אותי שלא מדובר בניסיון חלטוראי ליצור מדרגות גרניט פורצלן אלא, במלאכת מחשבת עתירת טכנולוגיה חדישה, והזמין אותי לבקר במשרדו ולהתרשם. ואכן נפגשנו והתרשמתי כי נימצא הפתרון המיוחל
ליצור מדרגות פורצלן איכותיות תואמות לכל סוגי הריצוף. (כמעט כמו להמציא את הגלגל)

 

פגישתנו הראשונה הייתה לפני 4 שנים ומאז שיתפנו פעולה בכמה הזדמנויות.

 

היום כמעט בכל אולמות התצוגה ואני מתכוון למובחרים בניהם מכירים את יואל וחב’ אומנות הפורצלן.

הכותב הוא: אדריכל, אריה קולוצקי

 
דילוג לתוכן